W jakim miejscu znajduje się zenit techniki?

Niemało młodych ludzi szczyci się tym, że egzystuje w czasach dużego rozwoju najnowocześniejszych technologii i z nieskrywaną niejednokrotnie pogardą patrzy na przodków, którzy w ich przekonaniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia czy do konstruowania rzeczy kolosalnych.

Zjawiskiem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani informacjami o innowacyjnych gadżetach technologicznych lub elektronicznych oraz wydawać by się zdołało, że w zasadzie żyjemy w erze geniuszy. Kto jednakże zna historię ludzkości, doskonale zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przerabianiem czy optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Przecież to dobitne, że dzisiaj nikt nie mógłby cieszyć się nowoczesnym modelem samochodu, jeśli dużo tysięcy lat temu – dziś już nikt nie wie, gdzie i kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak obecne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie kwestii, że życie bez niego byłoby absolutnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby możliwe większość nowoczesnych sprzętów.

Należy o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach egzystujących na świecie w czasach antycznych, bo gdyby nie inwencja Ateńczyków, wiele dyscyplin dzisiejszej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie nowoczesnych czasów, w niesłychanie szybkim tempie rozwijają się technologie w każdej dziedzinie życia. Wszelkie laboratoria przez cały czas prowadzą różne badania oraz testy na innowacyjnych produktach, po to aby mogły zostać wprowadzone na rynek i jednocześnie stać się dostępne dla sztampowego, stereotypowego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak prowadzenie prac w tym kierunku, bo cywilizacja chce oraz pragnie nadal się rozwijać, a do tego by to zdołało nastąpić niebezużyteczne są tego typu badania.

Post Comment