Nagrzewanie – innowacyjne, nowoczesne i przyjazne dla środowiska

Projektując swój wymarzony lokal mieszkalny, od razu należałoby zastanowić się, jaki zastosujemy w nim układ ocieplania. Zależnie od wyboru albowiem systemu ogrzewania od razu na etapie konstruowania będzie potrzebne zastosowanie pewnych rozwiązań technicznych, uwzględniających kwestie ogrzewania. Dzisiaj jest wiele typów systemów grzewczych, zaczynając od sztampowych, inaczej wstawienia pieca grzewczego na węgiel lub też drewno, poprzez ogrzewanie gazowe, elektryczne lub na olej opałowy.
Każde z tych rozwiązań ma własne mocne i słabe strony, wobec tego trzeba wybrać system optymalny dla konkretnego wypadku.
Czasami uwarunkowania dyktują miarodajne rozwiązania, przykładowo ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy tak właściwie wznoszony dom będzie znajdował się w obszarze otoczonym programem środowiskowym, pozwalającym jedynie na zastosowanie takiego systemu ocieplania, które będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej spowoduje eliminacje, już na starcie, myśli o ocieplaniu gazowym domu, jakie jest komfortowe, relatywnie niedroga jest infrastruktura niebezużyteczna do tego rodzaju ogrzewania oraz jest to system dość przydatny cenowo.
Ochrona środowiska oraz ogrzewanie
Ostatnio coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie domu za pomocą dyspozycji odnawialnych źródeł energii.
Do najbardziej popularnych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła i przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne umieszczane są albo na dachu budynku, czy też także obok niego, na szczególnych podstawach. Jednak to źródło ogrzewania może służyć tylko jako uzupełniające źródło ciepła, zwłaszcza w miesiącach wiosennych oraz letnich, kiedy jest największe nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to interesujące rozwiązanie, jednak relatywnie drogie. Jest to opłacalna forma ocieplania domu, jeżeli jest on relatywnie znaczący – nie opłaci się tego typu inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Przeznaczenie przydomowej elektrowni wiatrowej to interesujące rozwiązanie, taka inwestycja ma okazję przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej również do ogrzewania obiektu, jak również i do celów bieżących potrzeb.

One Comment - Write a Comment

  1. Interesujący artykuł – nagrzewanie w stu procentach powinno być przyjazne dla środowiska

    Reply

Post Comment