Kierunek technologii

Pewno niektórzy zadają sobie pytanie: czemu nowe technologie są aż tak niebezużyteczne i z przyjemnością użytkowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, iż człowiek jest jednostką która została stworzona do tego, aby się rozwijać. W momencie kiedy tak właściwie nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dziś komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i nadal egzystowalibyśmy w jaskiniach, odżywiając się surowym mięsem.

Wszystkie pionierskie technologie powodują pewien krok na przód, w czas przyszły, a równocześnie powstanie czegoś absolutnie nowego.
Żyjemy w czasach, kiedy tak właściwie codziennie pojawiają się nowe technologie, nowe zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszystkich zdobyczy technologii, lecz jest jedna rzecz, o jakiej wiedzą i jakiej używają aktualnie prawie wszyscy – mianowicie Internet. Jest to powszechna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie służyła jako immanentna sieć do przekazywania wiadomości w pewnej firmie.

Wymysł ten był tak stosowny, że w ciągu paru lat okiełznał cały świat. Internet jest kopalnią informacji – wypróbowanych lub też wątpliwych. Wolno tam odnaleźć wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów czy konstruowania rozmaitych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają także nieustannie nowatorskie portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi z przyjemnością dzielą się zdają sobie sprawę z tego oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on darmowy. Z popularności Internetu korzystają również producenci i usługodawcy, proponujący tam swoje towary.

Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który jakkolwiek stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w oryginalną epokę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

Post Comment