Jak przedstawić definicję zabawy?

Rozrywka jest cząstką składową cywilizacji, a kultura to zaakceptowany w społeczeństwie specyficzny sposób postępowania, rozumowania i czucia. Stanowi drogę żywotną narodu. Toteż kultura społeczeństwa jest odbitką jego norm moralnych.

Prawdopodobnie żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak niezmiernie w obecnym stuleciu ani nie zdobył takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino i telewizja. Niektórzy sugerują, że filmy to samo życie. Bowiem jednakże gwiazdy filmu są jednocześnie współczesnymi bohaterami ludowymi, wobec tego filmy są w stanie przydawać tej pionierskiej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Rozrywka ma okazję wpływać na ludzi korzystnie albo szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była nieszkodliwą imprezą rodzinną, obecnie jest wyłącznie dla dorosłych.

Co poniektórzy motywują tę uderzającą zmianę, powiadając, że chodzi po prostu o niewinne odprężenie się. Niemniej jednak czy to prawda? W rzeczywistości większa część dzisiejszych rozrywek utraciła wszelkie dawniejsze wartości etyczne z przyczyny trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, okrutnej przemocy oraz ujawniania scen erotycznych.
Zabawa to ludzka potrzeba
Potrzeby człowieka są przeróżne, a wypływa to przede wszystkim z różnorodności ludzi na świecie, bo każdy z nas jest inny oraz każdy przez to zajmuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go interesują.

Czy to potrzeby inspirowane przez geny czy to potrzeby wypływające najzwyczajniej w świecie z prywatnych predyspozycji – nie istotne. Istotny jest fakt, że są pewne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi oraz jakie są reprezentatywne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, tudzież u drugich ich w ogóle nie ma. Tak lub inaczej, nawet potrzeby następujące u wszystkich są jednak spełniane w przeróżny sposób.

Post Comment