Czym dokładnie jest pożyczka krótkoterminowa?

Nie da się ukryć, że obecnie z każdej strony atakują reklamy, które oferują możliwość wzięcia pożyczki ekspresowej na kwotę potrzebną. Reklamy te można zauważyć zarówno na telebimach, w telewizji, w Internecie jak i także w radiu. Przede wszystkim krótkoterminowe pożyczki są produktem finansowym. Tenże produkt finansowych charakteryzuj się głównie krótkim okresem spłaty należności. Zwykle jest to okres między trzydziestoma, a dziewięćdziesięcioma dniami. Kolejny elementem dosyć charakterystyczny to kwota niewielka samej pożyczki.

Jest to od pięćdziesięciu złotych do trzech tysięcy złotych. Także sam proces, w którym przyznaje się pożyczkę jest mało sformalizowany jak i także bardzo szybko. Pożyczka ta najczęściej jest przyznawana tylko i wyłącznie na podstawie osobistego dowodu.

Dodatkowe opłaty

W związku z krótkoterminowymi pożyczkami są pobierane pewne opłaty. Są to najczęściej opłaty administracyjne za samo już udzielenie pożyczki, karne odsetki w przypadku braku spłaty pożyczki w określonym czasie, opłaty weryfikacyjne, opłaty pobierane za przedłużenie terminu spłaty czy też dodatkowe koszty windykacji. Zanim weźmie się krótkoterminową pożyczkę, to należy na pewno zapytać czy dana pożyczka jest oferowana przez poza bankowy podmiot jest w pełni darmowa, czy też wszelkie koszty ponosi bezpośrednio już dłużnik. Dowiedzieć się także warto czy pożyczkę można przedłużyć czy też z racji tego należy ponosić nie wiadomo jak wysokie koszty.

Dowiedz się więcej o pożyczkach krótkoterminowych – porównaj i wyszukuj oferty na stronie centrumpozyczek24h.pl

https://centrumpozyczek24h.pl/

Uwaga na wysokie kwoty

Należy wiedzieć i pamiętać o tym, że wszelkie parabanki nie są w żadnym wypadku objęte bankowym nadzorem. Niestety jest to mocno ryzykowane. Krótkoterminowe pożyczki przyciągają klientów głównie bardzo krótkim czasie oczekiwania jak i także absolutnym minimum formalności. Takowa pożyczka także pozwala na wyjście przynajmniej chwilowe z bardzo trudnej sytuacji każdemu klientowi. Bardzo ważne jest także to, aby uwagę zwrócić jak pożyczka krótkoterminowa jest uwzględniona w przepisach prawnych. Brak określenia w ustawie oznacza, że jest to nic innego jak parabank. W kręgu tym przepisy umieściły podmioty takie jak banki, podmioty poza bankowe, a więc parabanki jak i także kasy spółdzielcze oszczędnościowo-kredytowe.

Tylko i wyłącznie właśnie parabanki pozostają pod dokładnym nadzorem KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego. Oprócz tego zgodnie z przepisami podmioty te nie muszą spełniać wszelkich warunków, które są wskazane w ustawach poszczególnych. Co to oznacza? Oznacza to na przykład to, że jest pozwolenie na prowadzenie działalności w formie dowolnej. Każda osoba zainteresowana pożyczką krótkoterminową na pewno powinna czytać umowy przy ich podpisywaniu i zdawać sobie sprawę z tego jak wysokie są wszystkie koszty, które są związane z całą pożyczką. Prowizje, odsetki i jakieś opłaty dodatkowe na pewno mogą przerazić niejedną osobę. Co jak co, ale wiele osób przez chwilówki mocno się przeliczyło i niestety popadło w różnego rodzaju tarapaty.

 

Post Comment