Baśniowe klejnoty Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa zawsze zachwycała własnym orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie przystawały jednak do najbezpieczniejszych. Zredukowanie przestępczości uczyniło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tutaj odszukać wolno zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, ładne, tropikalne plaże oraz dżungle. Nowoczesne miasta oferują zachwycające noclegi oraz sporo interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o olśniewających atrakcjach oraz objawieniach archeologicznych. Rozpiętość pejzaży jest niezwykłą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na plaże. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, lecz w nocy temperatura jest na minusie. Ulewne, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Jednakże taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie przenigdy nie pada. To samo tyczy się innych pokaźniejszych miast.
Ameryka Południowa w żółwim tempie musiała namawiać podróżników do odwiedzenia swoich państw. Turystyka do niedawna przeżywała tam bezruch. Dopiero po dyplomatycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała apatycznej zmianie. Wyjazdy do orientalnych państw stały się nawet legendarne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały entuzjastów kultury.
Urugwaj słynie z zachwycających noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. właśnie dlatego także kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z niesamowitego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są w wielu przypadkach zaskoczeni tak gigantycznym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest więc perełką Ameryki Południowej. Przybywając tam można zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Wybitnie wziętym sportem jest piłka nożna.

Post Comment