Argentyna oraz Boliwia – państwa kontrastów

Państwa południowoamerykańskie zostały dostrzeżone jako obiekty turystyczne dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie wcale się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ kolosalnej poprawie. Obywatele zaczęli coraz to częściej zwiedzać te miejsca. Wyjazdy w tamte regiony stały się pasjonującą przygodą.
Współczesna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. Wobec tego też większa część z nas nie potrafi już zachwycać się popularnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz nowsze miejsca pragnąc je dokumentnie poznać.

Niezmiernie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Interesującym państwem jest na pewno Argentyna. Jest krajem niezmiernie urokliwych krajobrazów oraz wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii są w stanie okazać się idealnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie co poniektóre atrakcje tego regionu.

W centrum tej kapitalnej nie odkrytej przyrody mieści się nowoczesna stolica kraju Buenos Aires. Nowoczesne miasto oferuje wyśmienitą bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby oraz centra handlowe. Również miłośnicy miejskiego życia jak oraz dziewiczej przyrody odnajdą coś właściwego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej oraz paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia i chcą nieprzerwanie się rozwijać.

Mają oni trzy wielkie miłości: idealna kuchnia, zabawa i bezsprzecznie piłka nożna.
Jednym z kolejnych godnych uwagi krajów Ameryki Południowej jest położona w środkowej części lądu Boliwia. Kraj ten odzyskał swoją niezawisłość w 1825 roku. W jaki sposób każdy kraj tego kontynentu, także Boliwia znamionuje się ogromnym zróżnicowaniem.

Miasta turystyczne są niezmiernie odpowiednio rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Mimo to jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas niezwykle długa droga autobusem lub ewentualnie jeepem. Infrastruktura boliwijska pragnie na pewno modernizacji. W trakcie takich wypraw wolno nacieszyć oczy perfekcyjnymi krajobrazami. Boliwia jest państwem wiernym swojej rodzimej kulturze. Blisko dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, barwne ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko można obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

Post Comment